O Bitwie

Bitwa Bramkarska to unikatowy w skali kraju turniej, w którym bramkarze piłkarscy rywalizują między sobą w pojedynkach 1vs1 na specjalnie przygotowanych boiskach. Zawody rozgrywane dotąd były w dziewięciu kategoriach wiekowych od sześciolatka aż po seniora. W roku 2018 po raz pierwszy zagraliśmy także w kategorii skrzatów oraz „emerytowanych” bramkarzy oldbojów.

Po kilku latach obecności Bitwy Bramkarskiej w Polsce, Wrocław stał się jej stolicą. Ze względu na liczbę ponad 300 uczestników, którzy wzięli udział w evencie w 2018 roku, przedsięwzięcie zyskało miano największej tego typu imprezy na świecie.

Obok rywalizacji i wyłonienia najlepszych bramkarzy imprezom zawsze towarzyszy szereg dodatkowych atrakcji przygotowanych z myślą o uczestnikach oraz kibicach.

Koordynacją całego eventu zajmuje się Akademia Bramkarska Total Goalkeeping. Misją, która przyświeca organizacji turnieju jest przede wszystkim popularyzacja gry na pozycji bramkarza oraz stworzenie możliwości bezpośredniej rywalizacji zawodników i zawodniczek z całego kraju. Oprócz spotkań w bramkarskim gronie, zawodnicy zyskują także szansę na weryfikację posiadanych umiejętności.