O Bitwie

Bitwa Bramkarska to unikatowy w skali kraju turniej, który swoją premierę miał w 2012 roku we Wrocławiu. Pierwsze zawody zostały zorganizowane przez Akademię Bramkarską KeeeperLeo Wrocław, która po kilku latach została przekształcona w Akademię Bramkarską Total Goalkeeping.

W turnieju bramkarze piłkarscy rywalizują między sobą w pojedynkach 1vs1 na specjalnie przygotowanych boiskach. W zależności od jego charakteru rozgrywki toczą się w różnych kategoriach wiekowych od sześciolatka aż po seniora.

Koordynacją całego eventu zajmuje się Akademia Bramkarska Total Goalkeeping. Misją, która przyświeca organizacji turniejów jest przede wszystkim popularyzacja gry na pozycji bramkarza oraz stworzenie możliwości bezpośredniej rywalizacji zawodników i zawodniczek z całego kraju. Oprócz spotkań w bramkarskim gronie, zawodnicy zyskują także szansę na weryfikację posiadanych umiejętności.

Po kilku latach obecności Bitwy Bramkarskiej w Polsce, Wrocław stał się jej stolicą. Ze względu na liczbę ponad 300 uczestników, którzy wzięli udział w evencie w 2018 i 2019 roku, przedsięwzięcie zyskało miano największej tego typu imprezy na świecie.

Ostatni ogólnopolski turniej odbył się w czerwcu 2019 roku. Niestety pandemia znacznie ograniczyła nasze możliwości działania. Od tamtej pory każdego roku staramy się zorganizować mniejsze turnieje regionalne. Liczymy na to, że w najbliższym czasie ponownie wrócimy do ogólnopolskiego charakteru Bitwy Bramkarskiej i ponownie w dużym gronie spotkamy się we Wrocławiu by rywalizować w uwielbianych przez Was rozgrywkach!